Ciekawy portal z interesującymi artykułami. Tylko u nas niepowtarzalne tematy.

alkoholizm leczenie 

0
Posted in zdrowie By admin

Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Ale nie powinieneś sam cierpieć. Jest dużo dostępnych procedur leczenia, które wspomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego i pełnego życia.

terapia alkoholowa Kraków

Przeróżne czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu powinno być kontrolowane przez zespół znawców medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez speców, którzy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego czy też ambulatoryjnego, wypada asystować w regionalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed zaczęciem kuracji postać musi najpierw rozpoznać swój stan oraz mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. W pewnych sytuacjach jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny lub ewentualnie przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o przesadne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga też rozpocząć dyskusję na temat dostępnych opcji kuracji i wsparcia.

Nie ma należytego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele pobocznych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, problemy finansowe, problemy z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.