Ciekawy portal z interesującymi artykułami. Tylko u nas niepowtarzalne tematy.

hydrolat z rozmarynu

0
Posted in uroda By admin

Kosmetykinaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo wykorzystywane, albowiem mało w nich syntetycznych akcesoriów, konserwantów, barwników i złośliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę i przyzwoicie ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi skórę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dołożyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku czy też rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezwykle delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada przystosować wedle ukochanego zapachu bądź właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, jednak oraz o przyrodę. Tego rodzaju produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.