Ciekawy portal z interesującymi artykułami. Tylko u nas niepowtarzalne tematy.

włoskie jedzenie Kraków

0
Posted in Bez kategorii By admin

Dobra kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród wielu opcji, które proponuje kuchnia europejska na atencję zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo aromatów, połączeń i spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Standardowemu Polakowi restauracja włoska, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie potrawy

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do makaronu. włoskie jedzenie Kraków Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też lasagne, focaccia, ravioli i szeroki wybór deserów – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film