Ciekawy portal z interesującymi artykułami. Tylko u nas niepowtarzalne tematy.

Pasta czyli makarony

0
Posted in kulinaria By admin

Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest pyszne, treściwe oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej jemy makarony. Bardziej wrażliwi goście degustują mniej znane potrawy takie jak tortellini, lasagne czy desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą restauracją włoską należy przyjrzeć się kilku istotnym cechom: jak wiele półproduktów rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w karcie są też mniej popularne włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i jedzenie z wielu miejsc kraju. W dobrej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Dobre wina z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać trunków. Obiad bez wyjątku musi obejmować też trunek. Kieliszek białego wina to we Włoszech standard. kuchnia włoska Kraków Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta i pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać szeroki wybór win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania trzeba wybrać się do restauracji, która umie podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film